Satu Mare vrea să își facă stadion nou
Primăria Municipiului Satu Mare a anunțat că a finalizat expertiza tehnică a stadionului Olimpia. S-a ajuns la concluzia că peluza și tribuna a doua, nefolosite de mai bine de 15 ani, trebuie demolate din motive de siguranță. „Stadionul își păstrează destinația de bază sportivă. În plus, facem un pas important către viitor: am demarat proiectul [...]